Willa Krystyna - Dźwirzyno

całoroczne noclegi blisko morza

Co zobaczyć w okolicy: Kołobrzeg

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast położonych na Pomorzu, ponieważ jego historia sięga już IX wieku. Mieszko I, pierwszy nielegendarny władca Polan uczynił ten gród częścią ziem polskich w X wieku. Od tego czasu miasto rozwijało się prężnie, opierając swoje bogactwo na wydobyciu soli. Biorąc pod uwagę wiek i strategiczne znaczenie tego miasta dla dziejów Polski, nic dziwnego, że jest to miejscowość pełna zabytków. To jednak nie wszystko, dziś również, Kołobrzeg pozostaje ważnym ośrodkiem kulturalnym. Dzięki temu to miasto ma do zaoferowania coś dla każdego.

Muzeum Oręża Polskiego

Gierczak 5, Kołobrzeg

Na początek coś dla miłośników historii. To muzeum przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi militariów, a w szczególności osobom zainteresowanym historią II wojny światowej. Kolekcja tego obiektu zachwyca różnorodnością, oferując możliwość zapoznania się zarówno z mundurami, wyposażeniem, jak i typami broni oraz pojazdów używanymi podczas kilku starć zbrojnych, w tym powstań niepodległościowych. Warto też zwrócić uwagę na oddziały Muzeum Oręża Polskiego, takie jak np. Skansen Morski. 

Molo w Kołobrzegu

To coś dla miłośników wspaniałych widoków. Kołobrzeskie molo nie ma się czego wstydzić nawet przy najsłynniejszym w Polsce- sopockim. Warto zauważyć, że jest to najdłuższy tego rodzaju obiekt w Polsce, mierzy 220 metrów. Dodatkową atrakcją związaną z molo w Kołobrzegu jest możliwość uczestniczenia w rejsach wycieczkowych.

Las Kołobrzeski

To propozycja dla miłośników spędzania czasu na łonie natury. Wycieczka do Lasu Kołobrzeskiego oferuje możliwość obserwowania wielu gatunków zwierząt i roślin, w tym pomników przyrody, jak 800-letni dąb Bolesław. Ponadto, to fantastyczne miejsce dla aktywnych turystów, ponieważ na terenie lasu udostępniono wiele ścieżek rowerowych, a ponadto przebiega przez niego niebieski szlak turystyczny. 

Muzeum Figur Woskowych 

ul. Rodziewiczówny 1a/25, Kołobrzeg

Dobry cel na rodzinną wycieczkę. Jak sama nazwa wskazuje, muzeum proponuje możliwość zobaczenia doskonale odwzorowanych figur, przedstawiających ludzi, którzy zapisali się w historii kinematografii, polityki czy sportu. Wśród modeli muzeum nie brakuje jednak też baśniowych lub popkulturalnych kreacji, cieszących młodszych, ale i również starszych zwiedzających. 

Muzeum Figur Woskowych

Oceanarium

Idealny wybór na deszczowy dzień. Miejsce oferujące zarówno wrażenia estetyczne, dzięki wspaniałemu zaprojektowaniu obiektu, ale również solidną dawkę wiedzy. Podwodny świat ulokowany w Kołobrzegu daje zwiedzającym możliwość zapoznania się z tak ciekawymi gatunkami stworzeń jak piranie, rekiny czarnopłetwe, nadymki, mureny i wiele, wiele innych. 

W Kołobrzegu każdy znajdzie coś dla siebie, ze zwiedzania tego miasta zadowoleni będą zarówno historycy, jak i miłośnicy sztuki, sportu czy natury.

To miasto to również dobre miejsce dla osób szukających odpoczynku. Wybierając się do Kołobrzegu, warto porządnie zaplanować swoją wycieczkę tak, żeby niczego nie przegapić.